Taková firma funguje na vcelku jednoduchém principu. Pokud se v této například něco vyrábí, putují do ní materiál a energie, ty jsou uvnitř zaměstnanci zužitkovány a odsud pak odchází pro změnu hotové výrobky. Firma za materiál a energie platí a za hotový tovar pro změnu peníze dostává. A má tomu být tak, aby dostávala víc finančních prostředků, než kolik jich vynaložila, nebo aspoň stejně.
Jenže ono se nejednou něco zvrtne. A pak nemá podobná firma na to, aby zaplatila vše, co se zaplatit má, a to může být i velice zásadní problém. Dokážete si jistě představit, proč.
- Když se nezaplatí dodavatelům, nebude další materiál a energie, nebude tedy z čeho a jak vyrábět a nebudou kvůli tomu ani další peníze.
- Když se nezaplatí zaměstnancům, nepřijdou už tito do práce. Nebo ještě ze slušnosti přijdou, ale nepředřou se, respektive se odškodní něčím z firemního majetku.
- Když se nezaplatí státu, zdravotní pojišťovně, kdy se neodvedou jiné povinné platby,… Netřeba rozvádět, co přijde, že?
A proto je třeba potřebné peníze pro firmu sehnat. Stůj co stůj. A pokud se tyto nedají dostatečně rychle vydělat, je třeba vzít si aspoň půjčku na překlenutí těchto těžkých časů.
A pokud chce mít majitel podobné firmy jistotu, že peníze, jež potřebuje investovat do svého podnikání, získá, je rozumné, stane-li se jeho volbou nebankovní hypotéka. A to z toho prostého důvodu, že tuto může získat i žadatel, který má nemalé problémy. Tady nemusí nezbytně vadit ani nízké daňové přiznání, ani exekuce, ani záznamy v registrech dlužníků a podobně. Zatímco někde v bance by podobné potíže žadateli nejspíše zlomily vaz, tady nikoliv.
Tady stačí dát nebankovní společnosti coby záruku, že budou veškeré půjčené peníze řádně vráceny, nemovitost do zástavy a rázem není důvod, proč by tu podnikateli nepůjčili. Aby tento mohl investovat do své firmy a tuto tím dostat z nesnází.