Možná i vy si rádi užíváte letních radovánek ve vodě, ale trápí vás, jak je takový provoz bazénu drahý. Vždyť už jen jeho samotné napuštění stojí pořádnou hromadu peněz, a čím objemnější nádrž máte, tím více musíte do vody investovat.
A to je ten hlavní důvod, proč je velká škoda, abyste po ukončení koupání na podzim vodu z nádrže vylili do kanálu. Pakliže vám po celé léto výborně sloužila a vy jste o ni svědomitě pečovali, tak je s velkou pravděpodobností stále čistá a nezávadná a není nejmenší důvod, proč si ji neschovat k využití na příští rok.
Ten hlavní důvod, proč vlastníci bazénů vodu na podzim vypouštějí, je obava, že by jim mráz, respektive vznikající https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/ministerstvo-zahranici-kultura-mistni-rozvoj-andrej-babis-hnuti-ano-domaci_1712011344_gol led nádrž potrhal. Tomu se ovšem můžete snadno vyhnout. Existuje zaručený postup zazimování bazénu, který zajistí, že vaše nádrž i voda přečkají chladné období v té nejlepší kondici.
A nejlepší způsob, jak se o tom, přesvědčit, je vyzkoušet celý postup na vlastní kůži – tedy přesněji řečeno na vlastní nádrži.
Než se do celé věci pustíte, měli byste si opatřit zazimovač do bazénu a dilatační plováky. Speciální přípravek se postará o to, aby vodu stabilizoval na dlouhé období, a vy jste ji mohli opět užívat v té nejlepší kvalitě. Plováky zajistí, že případný led nepotrhá stěny nádrže.
Nicméně to první, co musíte udělat, je zajistit tu nejlepší kvalitu vody před tím, než do ní zazimovač nalijete. V opačném případě by se mohli v nádrži rozšířit nevítaní návštěvníci, například v podobě řas anebo bakterií. A také nesmíte zapomenout snížit hladinu vody pod vstup do filtrace a veškeré technologie odpojit, vyčistit a uschovat. Jedině tak je mráz nepoškodí. Na hladinu posléze upevněte dilatační plováky jako bariéry proti ničivým silám ledu. Pak už jen stačí přetáhnout přes nádrž krycí plachtu a máte vyhráno – mráz ani led už váš bazén neohrozí.